Wybierz filtr

Płacę przez PayU

Sztalugi plenerowe 

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Sztalugi plenerowe to sztalugi lekkie i łatwe w przenoszeniu. Szybko można je złożyć i rozłożyć w wybranym momencie. Przeznaczone są dla osób, które malują w plenerze. Są raczej niewielkie. Zwykle wykonuje się je z drewna.

Sztalugi idealne do malowania pleneru

Sztalugi plenerowe są polecane tym malarzom, które preferują malowanie nie w pracowni, ale właśnie w plenerze. Atutem sztalug plenerowych jest ich niewielka waga. Dzięki temu są łatwe w transporcie. Poza tym są najczęściej składane, a więc nie ma problemu również z ich przenoszeniem z miejsca na miejsce. Sztalugi plenerowe mogą też jednocześnie pełnić kilka różnych funkcji. Są bowiem wygodne, praktyczne, a przy tym nadal stabilne. Sztalugi na trzech nogach pozwalają na wygodną pracę, a przy okazji świetnie eksponują efekty danej pracy. Z powodzeniem sprawdzają się też jako swego rodzaju stojaki wystawiennicze. Mają regulowaną wysokość płótna i dobre mocowania podobrazia.

Sztalugi plenerowe

Sztalugi plenerowe są stojakami opartych najczęściej na trzech nogach. Ich konstrukcja na ogół wykonana jest z drewnianych listew, które służą do podporu obrazu w czasie malowania. Zamysł pozostaje niezmiennie od lat w tym przypadku taki sam. Sztalugi plenerowe w przeciwieństwie do ich odpowiedników studyjnych są lekkie i łatwe w transporcie. Bez problemu można je ze sobą zabrać w plener i to nawet bez wykorzystania samochodu. Łatwo się składają i rozkładają, a przy tym są dość wytrzymałe. Są więc w stanie podtrzymać płótno o większych wymiarach.

Przewiń