Wybierz filtr

Płacę przez PayU

Sztalugi studyjne 

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Sztalugi malarskie są wykorzystywane powszechnie przez artystów malarzy. Jednym z najpopularniejszych ich rodzajów są sztalugi studyjne. Znajdują one zastosowanie jako stojak na podobrazie, blok czy tablicę malarską. Z uwagi na gabaryty są najczęściej wykorzystywane w pracowniach malarskich jako sztalugi stacjonarne. W sprzedaży dostępne są w wersji trójnożnej lub na stopnie. Niekiedy wykorzystuje się je również jako sztalugi ekspozycyjne.

Sztalugi studyjne i ich zastosowanie

Sztalugi studyjne to sztalugi przeznaczone dla profesjonalistów. Posiadają wyjątkowo stabilną konstrukcję, która pozwala na utrzymanie podobrazia nawet o znacznym ciężarze. Równie dobrze radzą sobie z płótnami o znacznych rozmiarach. Najczęściej to właśnie sztalugi studyjne są wykorzystywane jako stojaki ekspozycyjne. Najprostsze modele mają formę statywu, składającego się z trzech pionowych słupków, które są wsparte w poziomie poprzeczką. Mają one kształt litery H.

Wykonanie sztalug studyjnych

Sztalugi zwykle są wykonywane z drewna, rzadko można spotkać te wykonane z aluminium czy stali. Dzięki stabilnej konstrukcji, sztalugi studyjne pozwalają na przygotowanie w pracowni malarskiej obrazu o pokaźnych rozmiarach. Są przeznaczone dla profesjonalistów, którzy dysponują miejscem odpowiednim do malowania. W przeciwieństwie do sztalug plenerowych, nie należą do lekkich i łatwych w przenoszeniu. Dlatego w zdecydowanej większości przypadków pełnią swoją rolę stacjonarnie, dając doskonałe podparcie podobraziu i płótnom wszelkiego rodzaju.

Przewiń